Akcja Deratyzacyjna 2023 Poznań 

zdjęcie-naklejki-ostrzegawczej-o-ddd

Po co się przeprowadza akcję deratyzacyjną w miastach? 

Głównym założeniem akcji deratyzacyjnej jest przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych, przenoszonych przez szczury i myszy - jednym z takich działań jest właśnie przeprowadzenie obowiązkowej akcji deratyzacyjnej dzięki której ograniczamy populację szczurów na danych obszarach. 

Miasta są idealnym środowiskiem dla tych gryzoni. Rozbudowana sieć kanalizacyjna w której niezależnie od pogody panuje relatywnie stała temperatura pozwala im bezproblemowo przemieszczać się po mieście. Ilość żywności, którą pozostawiamy na zewnątrz również wpływa na ich bezproblemowy żywot. 

Kogo dotyczy obowiązkowa akcja deratyzacyjna?


Zgodnie z rozdziałem nr. 12 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Poznania, Uchwały nr LII/968/VIII Rady Miasta Poznania z dnia 28 września 2021 r. obowiązkowej deratyzacji podlegają obszary na których zlokalizowane są: 


Załącznik uchwały o utrzymaniu porządku.pdf

Jak przeprowadzamy deratyzację w ramach akcji? 





Coś mi grozi za nie przeprowadzenie akcji deratyzacyjnej? 


Pomijając szkody materialne  jakie może nieść za sobą obecność gryzoni (przegryzione kable, rury, izolacje budynków etc.) i choroby, którymi mogą być wektorami (np. histoplazmoza, szczurza gorączka, choroba Weila, gorączka krwotoczna, tyfus plamisty, hymenolepioza) to za brak przeprowadzenia akcji deratyzacyjnej w budynku zarządcy grozi kara mandatu zgodnie z art. 117 Kodeksu Wykroczeń za niewykonanie obowiązków w zakresie utrzymania czystości i porządku, który może wynieść nawet do 1,500 zł 


cennik-akcja-deratyzacyjna-poznań-2023

Jeżeli jesteś jednym z tych szczęściarzy, których dotyczy powyższy temat dzwoń/pisz do nas śmiało. 

Wiemy jak zrobić to dobrze!