Jak się przygotować do zabiegu odpluskwiającego 

Zwalczanie pluskiew to proces złożony. Aby zabiegi odpluskwiające były skuteczniejsze przygotowaliśmy małą checklistę przygotowawczą do zabiegu. 

pluskwa domowa w próbówce


Jak postępować po zabiegu? 

Po wykonaniu zabiegu możesz wejść do mieszkania po upływie 3-4 godzin i tylko po to aby pootwierać wszystkie okna. Następnie musisz je opuścić. Mieszkanie należy wentylować przez minimum 1 godzinę. Po tym czasie będziesz mógł bezpiecznie przebywać w swoim domu. 

Przez okres 14 dni staraj się powtrzymać żądze sprzątania oraz mycia podłóg - mycie oraz odkurzanie podłóg powoduje zmywanie preparatu z powierzchni przez co zabieg dezynsekcyjny staję się mniej skuteczny 

Po zabiegu odzież, zabawki etc. oraz elementy, których często dotykasz a mogły mieć styczność z preparatem należy umyć. 

Przez 10-14 dni od wykonania 1 zabiegu odpluskiwającego mogą się zdarzyć ugryzienia przez pluskwy co jest zjawiskiem normalnym

Ważne!

Po 14 dniach zabieg odpluskwiający należy powtórzyć co jest związane z chemioodpornością jajeczek pluskiew - czekamy aż wykluje się następne pokolenie i ponownie wykonujemy zabieg do momentu aż nie zlikwidujemy całej populacji pluskiew w domu.  Zazwyczaj pełną skuteczność zabiegów uzyskujemy po wykonaniu 2 zabiegów jednak gdy problem pluskwy występował przez dłuższy czas ilość zabiegów do uzyskania pełni skuteczności może ulec zmianie.